1.–30. oktoobrini Tapa linnaraamatukogu lasteosakonnas Tiia Metsa isikunäitus „Pildid sahtlist“
Tapa Linnaraamatukogu II korrusel saab näha kujunduskunstniku ja illustraatori Tiia Metsa (1973) suurejoonelist isikunäitust „Pildid sahtlist”.
Tiia Mets näitusest: “„Pildid sahtlist” on väike tagasivaade kümne aasta jooksul joonistatule. Esimene illustratsiooninäitus, millel osalesin, oli 2003. aastal toimunud Tallinna Illustratsioonitriennaal „Pildi jõud”. Osa pilte on sündinudki vaid eksponeerimiseks. Olles küll raamatutekstidel põhinevad illustratsioonid, on need teostatud vabamas vormis ja suuremas formaadis, et oleksid huvitavad vaadata ka näitusekülastajale. Spetsiaalselt raamatu jaoks tehtud pildid on rangema lahendusega, arvestades trükkimiseks vajalike omadustega. Näitus on pühendatud raamatu, sõna ja pildi olulisusele kultuuriloos, tänu millele teame möödunud aegade inimeste elust, tavadest, elukeskkonnast.”
Meeldivalt palju näitusepilte on pärit Eesti Lastekirjanduse Keskuse Aasta Rosina auhinnaga (2012) pärjatud raamatust „Vahva Toomas. Vana Toomase legend”.
See on Gert Helbemäe noorsoojutu „Vana Toomas” ja Balthasar Russowi „Liivimaa kroonika” ainetel loodud lugu väikesest vaprast poisist, kellest kasvas Liivi sõja ajal Tallinna linna päästja. Kõigist keskuse töötajatest koosnev žürii hindas kõrgelt raamatu terviklikkust, mille loob kunstiliselt kaunite ja ajastutruu hõnguga piltide ning lihtsa ja lapsele arusaadava teksti kooskõla. Tulemus on seda märkimisväärsem, et tegu on Tiia Metsa debüütraamatuga.
Raamat on suureformaadiline ja kvaliteetselt teostatud.
2011. aasta Põlvepikuraamatu konkursil pälvis raamatu käsikiri II koha ning selle andis välja kirjastus Päike ja Pilv.
Aasta Rosina auhinda antakse välja alates 2004. aastast eelnenud aastal ilmunud erilisele ja silmapaistvale eesti lasteraamatule, kusjuures hinnata võidakse nii raamatut tervikuna kui ka ainult kirjaniku- või kunstnikutööd.
Tiia Mets (s 1973 Pärnus) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli kunstiõpetuse ja joonestamise eriala (1996, bakalaureus) ja Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia kujunduskunsti eriala (2002, bakalaureus). Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu liige. Töötanud kujunduskunstnikuna (vaateaknad, seinamaalid, tekstiid jm), kunstiõpetajana, teinud sisustusalast kaastööd meediaväljaannetele Diivan ja Äripäev, illustreerinud raamatuid, meisterdanud autorinukke. 2010–2012 oli Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseumi pedagoog-kuraator; praegu vabakutseline kujunduskunstnik ja raamatuillustraator. Osalenud illustratsiooninäitustel Eestis ja mujal (Eesti Kujundusgraafikute Liidu näitustel alates 2003), autorinukunäitustel Eestis, Lätis, Venemaal ja Soomes, näitusel „Piparkoogimaania” jm.