25. septembrist 30. oktoobrini Tapa linnaraamatukogu teenindusosakonnas Viive Noore graafikanäitus “Öine jalutuskäik”.
Üle kõige meeldib Viive Noorele (1955) illustreerida lasteraamatuid, kuid ta tegeleb ka graafika, akvarellmaali ja muuga. Sellel näitusel ongi väljas autori graafikatööd, mis on viimasel ajal valminud mitmete koduste ja ka rahvusvaheliste näituste tarvis. Osade piltide aluseks on olnud kirjandusteosed, samas pole pildid otseselt mingi konkreetse raamatu illustratsioonid. Aga idee on läinud kirjandusest rändama ja edasi arenenud — nii on paljud Viive tööd alguse saanud.
„Olen sündinud kaunis keskaegses hansalinnas Tallinnas. Siin, mere kaldal, on minu kodu. Sündisin 7. oktoobril 1955. Vanemate äärelinna maja asus suure aia keskel, rabad ja metsad lähedal. Minust pidi saama maadeavastaja. Igal juhul pidi
tulevane elukutse olema seotud looduse ja loomadega. Läks aga teisiti …
Ühel hetkel muutus joonistamine tähtsamaks kui kõik muu ja kooliks sai Eesti Kunstiakadeemia.
Õppisin moodi (fashion design) ja õpingud lõpetasin aastal 1981 cum laude kahe diplomitööga — mood ja graafika (lasteraamat).
Sellest ajast alates olen tegelenud kunstiga ja pole hetkegi kahetsenud.
Üle kõige armastan illustreerida lasteraamatuid, aga selle kõrval olen tegelenud väikest viisi ka graafika, akvarellmaali ja muuga.
Olen osalenud ligi 300 näitusel Eestis, Argentiinas, Austrias, Belgias, Colombias, Hiinas, Hispaanias, Iraanis, Itaalias, Jaapanis, Jugoslaavias, Leedus, Lõuna-Koreas, Lätis, Poolas, Prantsusmaal, Rootsis, Saksamaal, Slovakkias, Soomes, Šveitsis, Ungaris ja Venemaal.
Isikunäitusi 48, neist 36 Eestis, 7 Soomes, 3 Saksamaal ja 2 Venemaal.
Olen saanud elu jooksul üsna palju auhindu nii Eestis kui mujal maailmas. Iga tunnustus teeb rõõmu. Aga mida vanemaks inimene saab, seda vähem läheb korda väline sära ja seda olulisemaks muutub see, et ise oma tööga rahule jääd. Paraku juhtub seda viimast harva …
Minu tööd asuvad Eesti Rahvusraamatukogu kunstikogus, Eesti Lastekirjanduse Keskuse kunstikogus, Hiroko Mori & Stasys Museum’i kogus Jaapanis ja paljudes erakogudes üle maailma.
Armastan kõike head ja ilusat, minu töö on mulle ülitähtis. Maailm on imeline ja elu elamist väärt.“